osadagornicza

 

 

 

bilety osada

 

Lekcje fizyki

Witamy Was w „Średniowiecznej Osadzie Górniczej”

Przenosimy się w czasy średniowiecza w których racjonalne myśli były herezją, a uczeni - czarnoksiężnikami. Jednocześnie powstawały niesamowite maszyny, których działanie oparte było na prawach fizyki i mechaniki. Pokażemy Wam zasadę ich działania, a dzięki doświadczeniom poznacie jak w wielkich średniowiecznych maszynach wykorzystano proste prawa fizyki stosowane do dzisiaj.

Zajęcia mają na celu stworzenie dzieciom i młodzieży warunków do przeżycia przygody z fizyką wśród maszyn prostych w „Średniowiecznej Osadzie Górniczej”.

Pozwoli ona:

  • pobudzić pasję odkrywania, badania i sprawdzania praw fizycznych w sposób aktywny i kreatywny bez cienia nudy (karty pracy, eksperymenty, krzyżówki, gry),
  • samodzielnie poznać i sprawdzić zasady działania oraz skuteczność różnorodnych maszyn prostych m.in. kołowrotu, kieratu, dźwigu ręcznego, przekładni itp.,
  • zdobyć praktyczną wiedzę,
  • przekazać ciekawostki z historii powstawania i zastosowania maszyn,
  • przenieść się w odległe czasy historii techniki w poszukiwaniu powiązań ze światem współczesnych maszyn.

warsztaty-fizyki

warsztaty-fizyki
Każdy z uczestników dostanie „Zeszyt ćwiczeń” w którym przygotowaliśmy do wypełnienia i rozwiązania różne rebusy, krzyżówki i ciekawe zadania. Każdy, pod okiem naszego animatora, będzie mógł osobiście przeprowadzać doświadczenia i notować na bieżąco wnioski w specjalnym zeszycie.

Uczestnicy lekcji dydaktycznej będą mieli też okazję zwiedzić całą „Średniowieczną Osadę Górniczą”, przejść „Ścieżką Strachu” i odwiedzić „Chatę Kata”, w której Kat opowie dlaczego w pracy ma „urwanie głowy”.

View the embedded image gallery online at:
http://www.parktechniki.pl/lekcje#sigProIdee4e3e90f6

RAZEM TANIEJ!

Razek Taniej!

Plan Osady Górniczej

Zobacz plan Osady

mapa spt mala

Zapraszamy do Kopalni

kopalnia

kopalniazlota1                      postrzeleni.pl